zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Kilka słów o hodowli / A few words about our breeding

Jesteśmy młodą hodowlą sznaucera miniaturowego czarno-srebrnego i białego. Naszą miłość do tej rasy zapoczątkowała sznaucerka olbrzymka CORI , która spędziła 14 lat swojego życia w naszej rodzinie. Jest niezapomnianym psiakiem, który wniósł do naszego domu radość i ogromną troskę, o każde zwierzę. Wychowywała się z naszym młodszym synem. Pilnowała wózka, kojca, dzieliła się z nim swoimi przysmakami i zabawkami. Pamięć o niej pozostanie wśród nas na zawsze.

W tej chwili mamy pięć suczek miniaturowych: cztery czarno-srebrne i jedną białą ( CORSA Hebanowa Sfora odeszła od nas 3.03.2019, Whisper of Wind AIRE opuściła nas 15.03.2020, BASHAAM Cori's Meadow podążyła za swoją mamą Aire 5.12.2020) oraz czarno-srebrnego pieska o imieniu FABIO,(nasz FABIO odszedł za Tęczowy Most 29.07.2018). Z naszego sześcioosobowego stadka  pozostały dwie sunie czarno-srebrne i nowy piesek Whisper Of Wind KYGO.

Najstarsza sunia czarno-srebrna to AIRE pochodzi z hodowli Whisper of Wind p. Elżbiety Pietrzak. Jest przemiłym i sympatycznym psiakiem. Uwielbia się bawić i nie boi się żadnych zwierząt. Zaprzyjaźnia się z końmi, dużymi psami, a także trochę mniej z kotami. Jest bardzo spokojna, zrównoważona choć nie pozbawiona humoru i ochoty do zabawy. Po wspólnych 14,5 latach odeszła nasza ukochana AIRE, dzień 15.03.2020 będzie zawsze smutnym i ciężkim dniem :(

Druga sunia to CORSA, nasz bielasek. Przywieźliśmy ją z hodowli p. Sł. M. Wąsowskiej Hebanowa Sfora. Jest bardzo aktywna. Najchętniej biega za piłeczką i rzucanym aportem. Jest super posłuszna, reaguje na każde przywołanie. W kontaktach z innymi zwierzętami zachowuje się z rezerwą do chwili bliższego poznania. Niespodziewanie odeszła od nas nasza maleńka białaska 3.03.2019. Pa, biegaj za swoją piłeczką i bądź szczęśliwa :(

Trzecia sunia tBASHAAM, która pochodzi z pierwszego miotu naszej hodowli Cori's Meadow. Jest bardzo wesołym i posłusznym pieskiem. Przez swoją mamę i "ciocię" nadal traktowana jest jak szczeniak, chociaż jest już dorosłą sunią z wieloma osiągnięciami wystawowymi. Obie ustępują jej w zabawie i oddają swoje zabawki. Niestety po krótkiej ale bezwzględnej chorobie odeszła za Tęczowy Most 5.12.2020r. Nie wiem jak bez niej żyć crying.

W 2011 roku dołączył do naszej hodowlii piesek FABIO, który urodził sie w naszym domu. Jest wspaniałego charakteru; spokojny, zrównoważony, nie narzucający się a jednocześnie bardzo rodzinny i wesoły.

Niestety, po długiej chorobie, odszedł 28.07.2018 za Tęczowy Most. Nasz jedyny, nieodżałowany FABIO, zbyt szybko skończyło sie jego krótki życie. Żal i smutek pozostaną w nas na zawsze. ŻEGNAJ

W 2013 roku naszą hodowlę zasilił nowy nabytek: to mała DEE DEE, która przyleciała do nas z Bułgarii.

Drobna, ruchliwa, pełna energii i pomysłów. Uwielbia zabawy po śniadanku, kiedy brzuszek pełny :). Jest przemiłym psiakiem.

Dwa lata później dołączyła do naszego stadka  LADY DEE, po domowemu GABI, to przesymapatyczna sunia, uwielbia patrzenie w oczy, wąchanie ust i jest strasznie całuśna.

W 2019 roku do naszej gromadki przybył przeuroczy chłopak z hodowli Whisper Of Wind KYGO. Charakter silny, dominujący. Zawładnął  psią i ludzką rodziną laugh.

Po długich przemyśleniach zdecydowałam się na szczeniaczki z hodowli p. Anki Sposób Masterton Forever FCI. W naszym domu zagościły dwie przeurocze sunie: JA CUD MALINA ( Mila) i JA WAM POKAŻĘ (Jawa).Siostry ale jakże inne charaktery, Jawa to cała Bashaam a Milka to trochę Corsa, trochę Aire :). Są piękne i kochaniutkie heartheart.

heart Powiedzenie " w małym ciele wielki duch"  sprawdza sie w 100% heart

                                                                           
     W naszym domu mieszkają także koty, tzw. dachowce: kotka PRYSIA (jako młodę kocię prychała na  wszystko co się ruszało) oraz dochodzący kocur ŁATEK (który najchętniej przebywa w kociej budzie, głównie jesienią i zimą). Niestety ŁATEK odszedł za Tęczowy Most w lutym 2014. Często szukam wzrokiem jego charakterystycznej sylwetki, czy wyjdzie mi na powitanie? Bardzo się zżyłam z ŁATKIEM przez te wiele lat. Już mi go brakuje. 5.12.2017 dołączyła do wszystkich naszych kotów za Tęczowym Mostem nasza niezapomniana Prysia crying. Biegaj szczęśliwie po zielonych łąkach, w naszych sercach pozostaniesz na zawsze. Prysia cieszyła nas przez 17 lat, już za nią tęsknię. Pa broken heart

Od 2009 roku  kolejny "znajdek"zamieszkał z nami. To młody kocurek, który był bardzo chory. Wszyscy mówią, że wiedział gdzie się przyczołgać po pomoc. Teraz już nasz TOFIK jest zdrowy, radosny i pełen energii. Wspaniale bawi się z naszymi psami ale "co za dużo to niezdrowo", maluch ma swoje zdanie. Niestety 21.02.2010 odszedł za Tęczowy Most nasz TOFICZEK. Kochaliśmy go  bardzo, żył krótko ale daliśmy mu wiele miłości i szczęścia.

Od 2013 roku zamieszkuje u nas kot NIUNIEK krótkoogonkowy. Nikt nie wie skąd przyszedł ale już pozostał.

      W naszej hodowli najważniejsze są zdrowie i radość naszych pupili. Zwierzęta mieszkają razem z nami i mają zapewnione maksimum bezpieczeństwa i wygody. Traktowane są jak członkowie rodziny. Wyjeżdżają z nami w odwiedziny, na wczasy i zawody BnO.

   Prawdziwą przyjemność sprawiają nam wszystkie wyjazdy na wystawy. Uczestnicząc w nich nie tylko rywalizujemy z innymi hodowcami, ale także przyglądamy się i podpatrujemy znanych hodowców i ich psy.

    Jesteśmy pełni podziwu dla znanych i wieloletnich hodowli, ale dla nas nie jest najważniejsze czy nasze psiaki będą wygrywały i zdobywały tytuły, bo bez względu na wszystko i tak zawsze będziemy bardzo je kochać.

Odwiedziny:
Og�lnie: 2305
Dzisiaj: 190